Kilka słów o mnie

Ciało człowieka, jego budowa i mechanizmy nim kierujące, pasjonowały mnie od dzieciństwa. Kiedy miałam 13 lat wykonałam swój pierwszy masaż. Do dziś pamiętam brązową książeczkę, z której uczyłam się jak to zrobić. Chęć dowiedzenia się więcej o ciele człowieka i jego funkcjonowaniu zaowocowała ukończeniem studiów na kierunku fizjoterapii na Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Dzisiaj nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie.

W prowadzeniu terapii najbardziej pociąga mnie to, że jest ona podobna do prowadzenia śledztwa: gdzieś w ciele pacjenta kryje się sprawca bólu i trzeba go zdemaskować. Aby to osiągnąć, nieodzowny jest rzetelny wywiad i  „rozmowa z tkankami pacjenta”. Możemy nazwać je umownie „świadkami przestępstwa” i, jakby nie patrzeć, któraś z nich jest jego sprawcą.

Dobra diagnostyka zawsze prowadzi do efektywnej terapii, choć rozwiązanie problemu wymaga wysiłku nie tylko od terapeuty, ale i od pacjenta. Wszak zmiana codziennych nawyków jest wyzwaniem, a najczęściej w przewlekłych dolegliwościach bólowych problem kryje się w subtelnych czynnościach wykonywanych wielokrotnie w ciągu dnia. 

Specjalizuję się w rozwiązywaniu takich problemów jak : 
– bóle kręgosłupa, barków, kolan i pozostałych stawów
– rwa kulszowa i ramienna
– drętwienie w palcach
– przeciążenia i urazy sportowe
– stany po operacjach

Odkąd ukończyłam studia nieprzerwanie jeżdżę na szkolenia zawodowe dzięki którym podczas swojej terapii wykorzystuję:
– Terapię Punktów Spustowych
– Masaż Tkanek Głębokich
– Terapię Manualną
– Terapię Mięśniowo- Powięziową
– Kinesiotaping
– Metodę PNF

Wykonuję również masaże relaksacyjne, gorącymi kamieniami, lecznicze i sportowe.